WYDARZENIA

ZAWIESZENIE DZIAŁAŃ AKTYWNY OBYWATEL

19.03.2020

Szanowni Państwo, z wpowodu trwającej pandemi wirusa COVID-19 wszelkje działania związane z projektem Aktywny Obywatel zostają tymczasowo zawieszone. Odwołane zostają różwnież zaplanowane imprezy. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. 

LEKCJE OBYWATELSKIE CZ. 3

27.02.2020

Dzisiaj uczniowie II LO kolejny raz mieli okazje wcielić sie w role nauczycieli i poprowadzić lekcje w ramach projektu Aktyny Obywatel - młodzieżowe lekcje obywatelskie. Tym razem wybraliśmy sie do SP 162 na ul. Powszechnej 15 w Łodzi w celu przeprowadzenia warsztatów nt. Rodziny i jej funkcji. Lekcja odbyła sie w świetnej atmosferze. Dziękujemy za udział i do zobaczenia!

KAMPANIE WYBORCZE

20.02.2020

Przyszedł czas na drugą część projektu "Tworzymy własne partie polityczne". Uczniowie którzy zaprojektowali własne partie polityczne oraz ich programy mają na celu przygotowanie 2 minutowego spotu wyborczego w którym przekonają rówieśników do oddania głosu na ich komitet wyborczy. Termin realizacji filmików: 06.03.2020 r. Ostatni etap prac będzie polegał na przeprowadzeniu symulacji wyborów parlamentarnych, podczas którego wyłonimy zwycięsców! 

TWORZYMY WŁASNE PARTIE POLITYCZNE

13.02.2020

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi pod nadzorem nauczyciela przygotowują wymyśłone przez siebie komitety wyborcze. Uczniowie w grupach wykonują zadanie:

a) Zaproponuj nazwę dla Twoiego komitetu wyborczego

b) Sformułuj program wyborczy

c) Przygotuj wystąpienie, w którym przekonasz kleżanki i kolegów do zagłosowania na Twój komitet.

Debata nad programami wyborczymy odbedzie się za dwa tygodznie  w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. 

LEKCJE OBYWATELSKIE CZ. 2

10.02.2020

Dzisiaj uczniowie klasy 2a II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wybrali sie do SP 56 w Łodzi w celu przeprowadzenia warsztatów nt. Subkultur młodzieżowych. Zajęcia odbyły sie w ramach projektu Aktywny Obywatel który jest realizowany przez naszą szkołę. Nauka poprzez zabawę, to jest to co lubi każdy! Jeśli chcesz żeby takie zajęcia odbyły sie w Twojej szkole, zgłoś się do nas! W role nauczycieli wcielili sie: Konstanty Mazur, Mateusz Lichosik oraz Bartosz Karcz. Gratulacje!

KONFERENCJA "NIGDY NIE BĘDZIESZ SZEDŁ SAM"

12.01.2020

8 stycznia wspólnie z RTS WIDZEW organizowaliśmy konferencję " Nigdy nie będziesz szedł sam...", dotyczącą pracy z młodzieżą, organizowaniem wolnego czasu i budowaniem zainteresowań własnych. Było bardzo ciekawie.

więcej informacji pod linkiem: https://tv.widzew.com/…/nigdy-nie-bedziesz-szedl-sam-…/32701

KONFERENCJA "NIGDY NIE BĘDZIESZ SZEDŁ SAM"

01.01.2020

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez II Liceum Oólgnokształcące im. G. Narutowicza w Łodzi i RTS Widzew Łódź która organizowana jest w ramach projektu "Aktywny Obywatel". Konferencja odbędzie się 8 stycznia 2020 r. w godzinach 10.00-13.00 w Sali konferencyjnej RTS Widzew, Al. Piłsudskiego 138 wejście nr 2.

Do zobaczenia!

LEKCJE OBYWATELSKIE - SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE

28.11.2019

Dzisiaj uczniowie II Liecum Ogólnokształcącego w Łodzi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 w Łodzi w celu przeprowadzenia warsztatów pt. Sybkultury Młodzieżowe. Na dwóch godzinach lekcyjnych młodzież zastanawiała się czym są subkutury młodzieżowe, jakie obecnie występują najbardziej popularne subkultury młodzieżowe w Polsce oraz jakie są cechy i funkcje subkultur. Razem tworzyliśmy plakaty wybranych subkultur i omawialiśmy je. Jeszcze raz dziekujemy za udział w zajęciach.

PLAKATY KAMPANII SPOŁECZNYCH

15.11.2019

Tworzymy własne kampanie społeczne. 

Kampania społeczna to zestaw różnych działań zaplanowanych w konkretnym czasie, skierowanych do określonej grupy docelowej, której celem jest doprowadzenie do wzrostu wiedzy, zmiany myślenia, zachowania wobec określonego problemu społecznego lub prowadzi do rozwiązywania problemu społecznego. Wraz z grupą uczniów II LO w Łodzi przygotowujemy kampanie społeczne których celem będzie zwrócenie uwagi na  te grupy społeczne które są dyskryminowane w dzisijejszym świecie. Rezultaty naszej pracy już wkrótce na stronie! 

XIII FESTIWALU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - FINAŁ!

12.11.2019

Dzisiaj odbył sie finał XIII Festiwalu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Festiwal jest częścią tradycji II LO w Łodzi, który na stałe wpisał się w obchody narodowego Święta Niepodległości. W tymi roku finał miał miejsce w patio Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi której za pomoc w organizacji serdecznie dziękujemy! 

W pierwszej części zaprezentowało się 9 solistów. W drugiej mogliśmy usłyszeć 5 zespołów.  Wykonawców oceniało jury w składzie:

  • ppłk Tadeusz Barański- Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Łodzi
  • major Tadeusz Bratek – Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
  • Katarzyna Kiełek – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi
  • Monika Kamieńska  -  wykładowca Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi

Nasza historia obfituje w wiele tragicznych wydarzeń, wiele pięknych patriotycznych zrywów. Tym wydarzeniom nieodłącznie towarzyszyła pieśń. Były to utwory bardzo podniosłe, wzruszające, zachęcające do walki, do oporu, ale również wesołe, czasem  frywolne. Dzisiejszy festiwal miał na celu ich przypomnienie oraz przedstawienie tych współczesnych, odnoszących się do naszej historii najnowszej. 

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo dziekujemy. Poniżej podajemy listę zwycięsców:

Występy solowe:

Pierwsze miejsce - Weronika Wapniewska VI LO - Warszawo ma

Drugie miejsce- Gabriela Sanecka XXV LO - Taki kraj

Trzecie miejsce - Jagoda Waleszczyńska II LO - Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głosGabrysia Olejniczak II LO - Nie pytaj o Polskę

Zespoły:

Pierwsze miejsce - SP 193 - Uwierz Polsko

Drugie miejsce - II LO - Białe Róże

 

LEKCJE OBYWATELSKIE W TWOJEJ SZKOLE!!

20.10.2019

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi pod nadzorem nauczyciela przygotowuje
pięć tematów lekcji (konspekty lekcji będą dołączone do materiałów podsumowujących
projekt):
- Moje idealne państwo – Tworzymy własne państwo /2h lekcyjne
- Subkultury młodzieżowe / 2h lekcyjne
- Kultura regionalna w Polsce / 2h lekcyjne
- Rodzina kiedyś i dziś / 1h lekcyjna
- Poznajemy swoje prawa – Prawa Dziecka w Polsce / 1h lekcyjna
- Ruchy społeczne
Uczniowie II LO poprowadzą lekcje w formie warsztatów dla szkół które zgłoszą się do
projektu w wcześniej umówionym terminie. Gorąco zapraszamy!

XIII FESTIWALU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

13.10.2019

W tym roku już po raz XIII nasze Liceum organizuje Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej. Festiwal, jak co roku odbywa się przy okazji obchodów Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji serdecznie zapraszamy solistów oraz zespoły z łódzkich szkół do wzięcia udziału w Festiwalu, który odbędzie się:

29.10. 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi (przesłuchania);
12.11. 2019 r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (finał).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontak z II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. 

ZAPRASZAMY!

MŁODZIEŻOWE KLUBY HISTORYCZNE.

09.10.2019

W tym roku II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi poraz kolejny weźmie udział w projekcie - Młodzieżowe Kluby Historyczne im. Kazimierza Moczarskiego które stymulują modę na czytanie książek historycznych wśród licealistów. To wpsaniała okacja do promowania wśród młodzieży czytania ksiązek o tematyce historycznej oraz obywatelskiej. Klubowe spotkania młodzieży z najnowszymi książkami historycznymi pozwalają obalać mity, zdejmować bohaterów z pomnikowych cokołów, eksponować zapomniane tematy i upamiętniać anonimowe postaci. II Liceum jest jedyną szkołą z Łodzi która bierze udział w projekcie. W tym roku finał imprezy będzie miał miejsce w dniach 8-10 grudnia w Warszawie.

LEKCJE OBYWATELSKIE!

15.09.2019

Uwaga! w tym roku szkolnym znowu ruszamy z lekcjami obywatelskimi. Jest to projekt realizowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, którzy specjalnie dla was przygotowują i przeprowadzą leckje na tematy obywatelskie i patriotyczne. Wkrótce na stronie ukażą się propozycje pięciu tematów do wyboru. Projekt skieroweany jest do uczniów wszystkich typów szkół na terenie Łodzi. Do zobaczenia u Ciebie w szkole, na Twoiej lekcji! 

WYCIECZKI INTEGRACYJNE

13.09.2019

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi w tym tygodniu wzieli udział w wycieczkach integracyjnych o tematyce obywatelskiej. Kraina Dzikiej Kaczki do której się udaliśmy znajduje się w samym sercu pięknej, dzikiej natury. Podczas zajęć poruszaliśmy teamty obywatelskie i zastanawialiśmy czym jest społeczęństwo obywatelskie. W galerii znajdziecie kilka zdjęć z tej wycieczki.

WAKACJE 2019

11.06.2019

Kochani, ten rok szkolny powoli dobiega konca. Już za chwilę zadzwoni ostatni dzwonek i rozpoczną się wyczekane przez wszystkich wakacje. Dziekujemy że byliście z nami i do zobaczenia za dwa miesiące. Od września różamy z nowymi projektami, konkursami i eventami w których musicie uczestniczyć! Do zobaczenia, odwiedzajcie naszą stronę żeby być na bieżąco.  :) 

http://www.2lo-aktywnyobywatel.pl/

WARSZTATY!

29.03.2019

Dzisiaj odbyła się pierwsza część międzynarodowego programu EUnderground. Komunizm vs Kultura Podziemna. Naszymi prelegentami byli Frantiszek Starek, dr Przemysław Damski oraz Antoni Markiewicz, którzy opowiadali nam o tym, jak wyglądało życie w Czechosłowacji i w Polsce przed 1989 r. Kolejna odsłona projektu w czerwcu. Bardzo dziękujemy SAN za współpracę 

WARSZTAT - KOMUNIZM VS. KULTURA PODZIEMNA

23.03.2019

29.03.2019 w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi odbędzie się konferencja dla uczniów łódzkich szkół pt. Komunizm vs. Kultura Podziemna. Organizatorami imrezy jest  Dział Współpracy z Zagranicą Społecznej Akademii Nauk w Łodzi  (partner projektu EUnderground) i II LO im. Gabriela Narutowicza w Łodzi. 

Program warsztatu:

12.00-12.15 Kilka słów o projekcie EUnderground (Joanna Szczecińska, SAN)

12.15-12.45 „O kulturze podziemnej w czasach PRL” (Antoni Markiewicz, II LO)

12.45-13.15 „ Kultury młodzieżowe w czasach PRL” (Dr Przemysław Damski, Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie)

13.15-13.30 Dyskusja

13.30- 15.00O kulturze podziemnej w Czechach- literatura, muzyka i  wydawnictwa podziemne ” Frantiszek Stárek(Educentrum ZU, Czechy)

15.00-15.30 Dyskusja, pytania i odpowiedzi


Gorąco zapraszamy!

MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH I WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH PRL

04.03.2019

Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę historyczną do Warszawy. Zwiedzaliśmy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na ul. Rakowieckiej. 

SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO W REGIONIE ŁÓDZKIM

25.02.2019

Dzisiaj grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wzięła udział w wycieczce historycznej „szlakiem Powstania Styczniowego w Regionie Łódzkim”. Razem z nami podróżowali uczniowie klas mundurowych XVIII LO w Łodzi których serdecznie pozdrawiamy. Pogoda dopisała, wszystko udało sie idealnie. To pierwsza z wycieczek zaplanowanych na najbliższy czas. Wszyskie wycieczki realizujemy w współpracy z Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej oddział Łódzki " Jodła". Zdjęcia znajdują się w galerii.

WYJŚCIE NA UNIWERSYTET ŁÓDZKI

06.02.2019

Dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wybrali sie na Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego aby wziąć udział w wykładzie dr hab. Dariusza Jeziornego z Katedry Historii Powszechnej Najnowszej na temat przyczyn wybuchu I wojny światowej. Przy okazji zapoznaliśmy się z oferta wydziału i zwiedziliśmy budynek.

MITY I LEGENDY O DZIKIM ZACHODZIE

01.02.2019

Dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi mieli  przyjemność uczestniczyć w lekcji pt. Mity i legendy o Dzikim Zachodzie. Lekcje poprowadził rodzic jednego z naszych uczniów Pan Jerzy Mazur . Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

PLAKATY - AKTYWNY OBYWATEL

23.01.2019

Plakaty promujące projekt Aktywny Obywatel są już gotowe. Zdjęcia które się na nich znajdują zostały wykonane w ramach projektu Aktywny Obywatel "Miasto oczami uczniów" przez uczennicę II Liceum Ogólnokształcącgo w Łodzi - Wiktorię Jarzębowską z klasy 3d. Zapraszamy do oglądania zdjęć  w galerii. 


ŚWIĘTA 2018

21.12.2018

Życzymy Wam zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia. 
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWYCH KLUBÓW HISTORYCZNYCH IM. KAZIMIERZA MOCZARSKIEGO

11.12.2018

W dniach 6-8 grudnia 2018 r. w Warszawie odbyło się spotkanie  Młodzieżowych Klubów Historycznych im. Kazimierza Moczarskiego. II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi jako jedyna szkoła z naszego miasta brała udział w pracach i spotkaniach organizowanych z tej okazji. Mówiliśmy o przeczytanych przez nas książkach i braliśmy udział w konkursie wiedzy o Kazimierzu Moczarskim. Nasi uczniowie popisali sie duża wiedza a Wiktoria Pierzchała z klasy 1a zajęła w tym konkursie pierwsze miejsce! Gratulujemy!. Spotkania koła aktywnego obywatela trwają w najlepsze, spotykamy się w każdy czwartek o 15.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi w sali 210. Zajęcia prowadzi nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Pan mgr Antoni Markiewicz- Gorąco zapraszamy!

ZAJĘCIA O UNII EUROPEJSKIEJ

20.11.2018

Dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z dr Tomaszem Kamińskim adiunktem w Zakładzie Azji Wschodniej, na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia dotoczyły Unii Europejskiej. Rozmawialiśy o jej problemach, przyszłości oraz plusach jakie wynikają z faktu że jesteśmy jej częścią. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Z DALA OD ORKIESTRY

08.11.2018

14.11.2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi odbędzie się pokaz filmu "Z dala od orkiestry" - jest to dokument opowiadający historię żyjącego na emigracji poety, pisarza, tłumacza, krytyka literatury, sztuki, muzyki, doktora filozofii i literata - Zygmunta Lubicz Zaleskiego. Po pokazie odbędzie się spotkanie z profesorem Uniwersytetu Łódzkiego Grzegorzem Markiewiczem który opowie o filmie oraz odpowie na pytania publiczności. Wszystkich zainteresowanych uczniów Łódzkich szkół gorąco zapraszamy.

FINAŁ XII FESTIWALU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

07.11.2018

Finał XII Festiwalu Polskiej Pieśni Patriotycznej już za nami. Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy i gratulujemy. Final pdbył się 06.11.2018 r. w Pałącu Młodzieży w Łodzi poniżej przedstawiamy listę tegorocznych laureatów:

Występy solowe:

Pierwsze miejsce - Katarzyna Pietrucha XXV LO

Drugie miejsce - Grzegorz Szymański VI LO

Trzecie miejsce - Gabriela Olejniczak II LO

 

Występy zespołowe:

Pierwsze miejsce zespół Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi

Drugie miejsce zespół II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

Trzecie miejsce zespół Szkoły Podstawowej nr 12 w Łodzi 

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok.

PRZESŁUCHANIA DO FESTIWALU!

23.10.2018

Przypiminamy! 

już w ten czwartek (25.10.2018) w II Liceum Ogólnokształcącym odbędą się przesłuchania do XII Festiwalu Polskiej Pieśni Patryiotycznej. Start godzina 10:30. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy! 

Do zobacznenia.

PROJEKT- 100 LETNIE ŁÓDZKIE SZKOŁY

13.10.2018

  Cele projektu: 

 
- uczczenie 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
- tworzenie współpracy między szkołami przy wspólnych działaniach wychowawczych
- budowanie wśród uczniów szkół postaw patriotycznych
- promowanie działań patriotycznych realizowanych  w szkołach wśród członków społeczności lokalnych
- budowanie więzi międzypokoleniowych opartych na tradycji i historii
- wykształcenie wśród młodzieży umiejętności współpracy w grupie
- budowanie własnych osobistych przeżyć, doznań i przemyśleń wśród uczestników projektu
 
 
 
Projekt obejmuje następujące działania:
 
1. Działania informacyjne o projekcie – strona internetowa, plakat, znaczek
Zostaną stworzone materiały promujące akcję oraz zwracające uwagę na wydarzenie.
2. Organizację sesji naukowej dla szkół na temat:  „Niepodległość w szkołach łódzkich…”
Podczas sesji zostaną przedstawione referaty i wystąpienia informujące o uzyskiwaniu niepodległości przez Polskę, uwarunkowaniach historycznych, politycznych i kulturowych procesu.
3.  Warsztaty: „ 100 lat temu w moim kraju, moim mieście, moim domu. Dotykamy śladów Niepodległej…”
Prezentacja przez uczniów zdarzeń, postaci, scenek, foto­grafii obrazujących odzyskanie czasy odzyskiwania Niepod­ległości przez Polskę.
4. Ogólnołódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej – cykliczna impreza skierowana do uczniów łódzkich szkół. Jest to konkurs na najlepiej wykonaną pieśń patriotyczną od lat cieszący się dużym zainteresowaniem wśród łódzkich szkól.
5. Ustawienie obelisku 100 – lecia w II LO
Przed budynkiem II Liceum Ogólnokształcącego ustawiony zostanie obelisk pamiątkowy z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości z pamiątkową tablicą.
6.  Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w I LO upamiętniającej 100 – lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.
 7. Stworzenie Alei Niepodległości przez uczniów łódzkich szkół
Przedstawiciele łódzkich szkół, które zgłoszą akces do projektu posadzą swoje drzewka w utworzonej z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości Alei Niepodległości. Chcemy żeby aleja ta na stałe upamiętniała 100 rocznicę odzyskania niepodległości a jednocześnie była elementem zdobiącym miasto.
Zapraszamy!
czytaj więcej

FESTIWAL POLSKIEJ PIEŚNI PATRYIOTYCZNEJ

01.10.2018

W tym roku już po raz XII - II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi organizuje Festiwal Polskiej Pieśni
Patriotycznej. Festiwal, jak co roku odbywa się przy okazji obchodów Święta
Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji serdecznie zapraszamy

solistów oraz zespoły z łódzkich szkół

do wzięcia udziału w Festiwalu, który odbędzie się:
26.10. 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi (przesłuchania);
06.11. 2018 r. w Łódzkim Pałacu Młodzieży (finał).

Regulamin imprezy znajduje się w zakładce - aktualnosci.

Zapraszamy!

WYCIECZKI SZLAKIEM I WOJNY ŚWIATOWEJ

16.09.2018

W tym tygodniu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wybrali się na wycieczki szlakiem I wojny światowej po regionie Łódzkim. Najpierw odwiedziliśmy cmentarz żołnierzy poległych w Bitwie Łódzkiej podczas I Wojny Światowej w Gadce Starej. Później wybraliśmy się na cmentarz w Gałkowie Małym i Dużym gdzie również zapaliliśmy w miejscu pochówku żołnieży którzy polegli w czasuie bitwy. Za część merytoryczną odpowiedzialny był s p. Antoni Markiewicz, który opowiedział nam o bitwie i o historii tych miejsc. Więcej w galerii. 

Jeśli jesteś zainteresowany organizacją podobnej wycieczki u siebie w szkole, napisz do nas! 

KOŁO AKTYWEGO OBYWATELA

11.09.2018

Nadrzedł wrzesień, a zatem  wracamy do projektu Aktywny Obywatel. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli łódzkich szkół do współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi! W tym roku szkolnym również zaplanowaliśmy wiele ciekawych akcji i eventów. Jednym z nich jest koło Aktywnego Obywatela- Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z szkołą. 

Do zoabczenia! 

WAKACJE

23.06.2018

Wczoraj zadzwonił ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Wyczekane wakacje wreszcie stały się faktem. Dziekujemy wszystkim ucnziom i nauczycielom łódzkich szkół którzy brali udzał w akcjach projektu Aktywny Obywatel w tym roku szkolnym. We wrześniu, wracamy z nowymi projektami i pomysłami licząc na waszą  współpracę i zaangażowanie. Aktywny warto być przez cały rok! Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia.

DNI OTWARTE W II LO!

21.04.2018

Zaproszenie:
Dyrekcja i młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza w Łodzi serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich Waszej Szkoły do udziału w warsztatach i zajęciach podczas realizowanego w Naszej Szkole Dnia Otwartego Nauki. 
Spotkanie odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2018 r. od godz. 12.30 – proponujemy 35 minutowe bloki zajęciowe – wykaz w załączniku na stronie szkoły lo2-lodz.edupage.org/aktualności
Zapraszamy klasy lub grupy uczniów zainteresowanych danym tematem zajęć.
Będzie również możliwość zwiedzenia budynku i zapoznania się z Naszą Szkołą. 
Zgłoszenia przyjmujemy mailem na adres 2liceum.projekty@wp.pl do dnia 20 kwietnia 2018r
Wiemy, że macie wspaniałych uczniów i bardzo chętnie będziemy ich gościć w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gabriela Narutowicza w Łodzi,, w tym właśnie dniu. 
Mamy nadzieję, że spodoba im się tak bardzo, że zostaną u nas na dłużej.
Zapraszamy

WARSZTATY - DYSKRYMINACJA CZYLI CO?

05.04.2018

Dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wzięli udział w warsztatach dotyczących dyskryminacji. Zajęcia przygotowała dla nas p. Oktawia Braniewicz z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych UŁ. Dodatkowo, nasi uczniowie mogli zwiedzić budynek wydziału prawa i administracji Uł. Bardzo dziękujemy za zajęcia!

Jeśli jesteś uczniem łódzkiej szkoły i chcesz wziąć udział w podobnych zajęciach - napisz do nas!

DEBATA O ZAGROŻENIACH XXI WIEKU - „TOLERANCYJNI AKTYWNI KREATYWNI”

01.04.2018

28.03.2018 uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi brali udział w debacie dot. zagrożeń XXI wieku. Poruszono tematy terroryzmu, radykalizmu, ekstremizmu oraz bezpieczeństwa. Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja, mamy zdecydowanie większą wiedzę. Dziękujemy za zorganizowanie spotkania przez Instytut Nowych Technologii oraz wykładowcom Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ - dr Robertowi Czuldzie oraz dr hab. Ryszardowi Machnikowskiemu.

Jeśli jestes zainteresowany organizaciją podobnych debat u siebie w szkole- napisz do nas! Zapraszamy do współpracy wszystkie Łódzkie skzoły :) 

WARSZTATY - PRAWA CZŁOWIEKA

21.03.2018

W poniedziałek i wtorek w II Liceum Ogólnokształcącym szkole odbyły się warsztaty z uczniami i uczennicami klas pierwszych zorganizowane przez p. Martę Szymczyk. Wspólnie zastanawialiśy się nad zagrożeniami i możliwościami wynikającymi z użytkowania mediów społecznościowych. Sprawdziliśmy  skuteczności ustawień prywatności. Omawialiśmy  prawa człowieka tworząc projekty wzmacniające tolerancję, wiedzę i szacunek do drugiego człowieka. Ale najważniejsze, że czas spędzony był owocnie, bo w "Dwójce" mamy naprawdę mądra młodzież!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

WYNIKI XIV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „CZŁOWIEK – RÓWNOWAGA – ZDROWIE”

18.03.2018

Wyniki XIV Międzyszkolnego Konkursu „Człowiek – równowaga – zdrowie”
Kategoria: gimnazja i szkoły podstawowe
I miejsce: Gimnazjum Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi
II miejsce: Gimnazjum Politechniki Łódzkiej
III miejsce: Zespół Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego Nr 1 w Łodzi

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
II miejsce: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej
III miejsce: VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Łodzi

Wyniki konkursu na poster „Suplementacja – niezbędna czy niepotrzebna?”
Kategoria: szkoły podstawowe
I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łodzi
II miejsce: Szkoła Podstawowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi
III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 120 w Łodzi oraz Szkoła Podstawowa Nr 189 w Łodzi

Kategoria: gimnazja
I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zgierzu (z klasami gimnazjalnymi)
II miejsce: Publiczne Gimnazjum Nr 8 w Łodzi oraz Gimnazjum Politechniki Łódzkiej
III miejsce: Gimnazjum Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Koluszkach
II miejsce: Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
III miejsce: VIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej

Wyniki konkursu Internautów na poster „Suplementacja – niezbędna czy niepotrzebna?”
I miejsce: Publiczne Gimnazjum Nr 32 w Łodzi
II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Koluszkach
III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Króla Stefana Batorego w Łodzi

Gratulujemy oraz dziękujemy za udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie „Człowiek – równowaga – zdrowie”.

WOLONTARIAT KOLEŻEŃSKI "MARY I MAX"

18.03.2018

W piątek 2 marca naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki projektu Wolontariat Koleżeński "Mary i Max", które zachęcały uczniów i uczennice do podjęcia działań wolontaryjnych na rzecz osób żyjących z autyzmem i zespołem Aspergera. Jeśli szukacie więcej informacji na temat realizowanego projektu to zachęcamy do odwiedzenia strony będącej załącznikiem posta.

Informacje o zgłoszeniach są dostępne na stronie internetowej: https://wolontariatkolezenski.pl/o-projekcie/zglos-sie/

Zapraszamy!

UCHODŹCA, CZYLI KTO? - KILKA SŁÓW O TZW. KRYZYSIE MIGRACYJNYM

16.03.2018

Dzisiaj w II Liceum Ogólnokształcącym  odbywają się pierwsze z cyklu warsztaty dot. szeroko pojętych praw człowieka prowadzone przez p. Oktawię Braniewicz z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych UŁ. Dzisiejsze zajęcia poświęcone są problemowie kryzysu migracyjnego. Dodatkowo nasi uczniowie mogą się dowiedzieć jaka jest różnica między "uchodźcą" a "imigrantem", oraz jaki jest kontekst historyczny poruszanego problemu.

XIV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "CZŁOWIEK - RÓWNOWAGA - ZDROWIE"

07.03.2018

Uczestnicy XIV Międzyszkolnego Konkursu "Człowiek - równowaga - zdrowie" przygotowali postery tematyczne, które oceniane będą przez komisję konkursową. Ty też możesz brać udział w wybraniu Zwycięzcy.

Ogłaszamy konkurs internetowy na najlepszy poster - praca, która uzyska najwięcej głosów na facebooku dostanie nagrodę internautów ufundowaną przez Dyrektor II LO Jadwigę Ochocką.

Weź udział w głosowaniu - zasady poniżej

 

Zagłosuj emocjami na poster swojej szkoły!

Wejdź na naszego Facebooka (fb.com/dwojkalodz), w przypiętym poście konkursowym znajdź zdjęcie posteru autorstwa uczniów swojej szkoły i zagłosuj na niego emocjami:

Lubię to – 2 pkt

Super – 5 pkt

Wow – 3 pkt

Haha – 1 pkt

Wrr – 0 pkt

Głosowanie od 6 marca do 9 marca 2018 r.

Miłej zabaw

WIZYTA GOŚCI Z IZRAELA

07.03.2018

Dzisiaj naszą skzołę odwiedziła młodzież z Izraela. Wizyta realizowana jest w ramach projektu który ma na celu zaciśniecie współpracy między szkołami polskimi i izraelskimi.

KONFERENCIJA "STOP CUBERPRZEMOCY"

22.01.2018

W II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, dnia 23.01.2018 odbędzie się konferencjia pt.: „STOPCyberprzemocy”. Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kreaktywni i jest on realizowany w ramach programu Erasmus+ Młodzież. Ma na celu dyskusję młodych ludzi na temat problemu przemocy w sieci oraz jej przeciwdziałania. W ramach projektu Stowarzyszenie Kreatywni realizowało seminaria, flash moby, debaty, happening, m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym. Ostatnim wydarzeniem w projekcie jest konferencja, na której podsumujemy działania projektowe i wpływ cyberprzemocy na środowisko. Serdecznie zapraszamy.

Gośćmi konferencji będą:
Fundacja Kreatywnych Rozwiązań EduKABE
Fundacja Nowoczesnej Edukacji „SPUNK”
Koordynator Ogólnopolskiego Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” - Magdalena Celeban
Gazeta Wyborcza – Agnieszka Urazińska

"ŁÓDŹ ŁĄCZY POKOLENIA" - FINAŁ

18.01.2018

Uczniowie II Liceum ogólnokształcącego w Łodzi w październiku i listopadzie brali udział w projekcie "Łódź łączy pokolenia". Dzisiaj odbył się finał projektu, na którym zostały wręczone fotoksiążki powstałe w wyniku pracu uczniów i seniorek z Domu Kultury "Widok". Dziękujemy p. Justynie Wnęk z Fundacji " W Człowieku Widzieć Brata", która była koordynatorem projektu.

WOLONTARIAT W ZSS NR 7 W ŁODZI

30.11.2017

Dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi odwiedzili Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 w Łodzi na ul. Siarczanej 29/35. Okazją do spotkania był festiwal tańca – impreza, która już po raz siódmy organizowana jest w tej szkole. Nasi uczniowie jak zwykle z zaangażowaniem pomagali w organizacji zabawy. Zdjecia z imprezy znajdują się w galerii!

WARSZTATY W ŁÓDZKICH SZKOŁACH

29.11.2017

Dwa warsztaty już za nami! Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi mieli przyjemność poprowadzić zajęcia dla swoich młodszych kolegów z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Łodzi oraz Szkoły Podstawowej nr 162 w Łodzi. Zajęcia dotyczyły subkultur młodzieżowych oraz ruchów społecznych. Podczas warsztatów, uczniowie rozmawiali o tym, czym są subkultury młodzieżowe i ruchy społeczne oraz tworzyli swoje plakaty, na których spróbowali przedstawić stereotypowego przedstawiciela wybranej przez siebie subkultury. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Fotorelacja znajduje się w zakładce galeria!

ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W ŁODZI

27.11.2017

W II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi trwa akcja „Bądź dobrą wróżką dla zwierząt”.Akcja ma na celu zbiórkę darów dla zwierząt z łódzkiego schroniska na ul. Marmurowej 4. Pomaganie innym uszlachetnia, a niesienie pomocy bezbronnym zwierzętom, które są zdane na łaskę człowieka, czyni nas wielkimi dobroczyńcami. POMAGAJ – TO NIE JEST WIELKI WYSIŁEK!!!!!
Do 05.12.2017 r. Przynieś do budynku szkoły:

- karmę mokrą i suchą dla psów i kotów

- karmę specjalistyczną dla psów i kotów
- przysmaki dla psów i kotów
- ręczniki, koce na posłania dla zwierząt
- obroże, smycze, kagańce
- metalowe miski i garnki na jedzenie i wodę
- klatki i kosze
Do włączenia się w akcje zapraszamy wszystkie łódzkie skzoły! Czekamy na was

DEBATY I ZAJĘCIA OBYWATELSKIE W ŁÓDZKICH SZKOŁACH!

22.11.2017

I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza wszystkie łódzkie szkoły do współpracy! Organizujemy debaty i zajęcia dla uczniów łódzkich szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Poniżej znajduje się lista tematów do wyboru:

  1. Czy subkultury są potrzebne?
  2. Ruchy społeczne - tworzymy swój plakat
  3. Co to jest tolerancja?
  4. Zagrożenia współczesnego świata
  5. Współczesne dylematy moralne

Jeśłi jesteś zainteresowany wzięciem udziału w zajeciach, napisz do nas! Przyjedziemy do Twojej szkoły i przeprowadzimy zajęcia!

Najblisze terminy warsztatów :

22.11.2017 - SP nr 162 w Łodzi
27.11.2017 - Gimnazjum nr 3 w Łodzi
01.12.2017 - Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi

Do zobaczenia!

FINAŁ II MIĘDZYSZKILNEGO KONKURSU SPOŁĘCZNEGO

18.11.2017

17 listopada 2017r. odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Społecznego. W ubiegłym roku szkolnym, podczas pierwszej edycji, mówiliśmy o depresji u dzieci i młodzieży. W tym roku postanowiliśmy przyjrzeć się przemocy, dlatego tytuł tegorocznej edycji konkursu brzmiał "STOP! przemocy". Podczas trwającej 19 dni światowej kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, którą koordynuje Fundacja po DRUGIE, mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się problemowi oraz skali przemocy. Efekty zaskakujące, powstały wspaniałe prace fotograficzne i filmowe, które niebawem opublikujemy. Przy tej okazji dziękujemy za współpracę EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań oraz za patronat p. Piotra Ciepluchy - Dyrektora Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału konkursu.

DEBATA ”ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA W OBLICZU KRYZYSU MIGRACYJNEGO W EUROPIE”.

13.11.2017

Dzisiaj II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi odwiedziła młodzież z Hiszpanii oraz Włoch w celu przeprowadzenia debaty na temat problemów związanych z migracją ludności. W spotkaniu wzięły udział klasa 2b oraz część klasy 1a. Teza nad którą dyskutowali uczestnicy to ”ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA W OBLICZU KRYZYSU MIGRACYJNEGO W EUROPIE”. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i zapraszamy do galerii! Jeśli jesteś zainteresowany organizacją podobnej debaty w swojej szkole napisz do nas! Czekamy na współprace z innymi łódzkimi szkołami!

KONFERENCJA "RÓB CO CHCESZ... ALE"

12.11.2017

8 grudnia 2017r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej obyła się organizowana przez II Liceum Ogólnokształcące konferencja profilaktyczna pt.: "Rób co chcesz, ale...". W wydarzeniu brali udział dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W programie konferencji poruszyliśmy bardzo ważne, z punktu widzenia profilaktyki, tematy. Zaproszeni wykładowcy mówili o uzależnieniach w kontekście korzystania z Internetu - dr Piotr Plichta, perspektywie uprawiania sportu - p. Piotr Tokarski, czy wpływie muzyki na stan emocjonalny - mgr Paulina Szymańska. Ponadto nauczyciele naszej szkoły - p. Antoni Markiewicz, p. Aleksandra Sikora oraz p. Marta Szymczyk przedstawili metody pracy z uczniami, które stosują we własnych codziennych działaniach dydaktyczno-wychowawczych.Konferencję zorganizowano przy wykorzystaniu środków z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Łódź 2017.

Dziękujemy uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi za wspaniałą opiekę nad zaproszonymi gośćmi oraz pomoc w organizacji wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji.

XI FESTIWAL POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

11.11.2017

W dniu 09.11.2017 r. w sali Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbył się finał XI Festiwalu Polskiej Pieśni Patriotycznej organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda łódzki – Pan Zbigniew Rau. W koncercie wzięli udział uczniowie łódzkich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych. Cała impreza podzielona została na dwie kategorie: zespoły oraz wystąpienia solowe.

Jury ogłosiło następujące wyniki:

Kategoria zespoły:

I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr. 34 w Łodzi za utwór „Dziś idę walczyć mamo”;
II miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 7 w Łodzi za utwór „Idą leśni”;
III miejsce dla XXV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi za utwór „Szary mundur”.

Kategoria soliści:

I miejsce (ex aequo) dla Aleksandry Kubiak z II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi za utwór „Pieśń o szczęściu” oraz dla Anny Wilkońskiej z Gimnazjum Publicznego nr 8 w Łodzi za utwór „Dziewczyna z granatem”

II miejsce dla Natali jeldikowskiej z VI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi za utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

III miejsce dla Julii Kuśnierczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi za utwór „Dziewczyna z granatem”

Na koniec publiczność zgormadzona na widowni mogła wysłuchać koncertu specjalnego w wykonaniu pana Dariusza Stachury – polskiego artysty - tenora.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom i mówimy do zobaczenia za rok!

XI FESTIWAL POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - FINAŁ

06.11.2017

II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi

we współpracy z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi oraz Oddziałem Łódzkiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

ma zaszczyt zaprosić

na Finał XI Festiwalu Polskiej Pieśni Patriotycznej,

który odbędzie się 9 listopada 2017 r.

w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54, w Łodzi

Początek imprezy godzina 1300

Patronat honorowy na projektem objął Wojewoda Łódzki. Zapraszamy do zabawy wszystkie łódzkie szkoły ! Zgłoszenia można przesyłać na meila: lo2@szkoly.lodz.pl

ŁÓDŹ ŁĄCZY POKOLENIA - SPOTKANIE KOŃCOWE

02.11.2017

Ostatni etap projektu Łódź łączy pokolenia we współpracy z Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata", czyli wspólne tworzenie projektu fotoksiazki, o na nowo odkrytym przez naszych uczniów, Starym Widzewie. Na dzisiejszych zajęciach stworzyliśmy makietę albumu. Teraz czekamy na efekty komputerowej obróbki, tak by móc pochwalić się wspólną pracą. Zapraszamy do galerii !

PLAKATY RUCHU SPOŁECZNEGO

20.10.2017

Dzisiaj uczniowie jednej z klas naszej skzoły tworzyli plakaty wymyślonego przez siebie ruchu społęcznego. Zajęcia były finałem lekcji poświęconych tematyce obywatelskiej oraz ruchom społęcznym. Zdjęcia plakatów znajdują się w dziale galeria.

Uwaga! Jesteś aktywny? masz ochotę zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia lub już to robisz? skontaktuj się z nami! Zapraszamy do udziału w projektach inne łódzkie szkoły! Aktywnym Obywatelem może być każdy z nas!

ŁÓDŹ ŁĄCZY POKOLENIA - WARSZTATY II

17.10.2017

Dnia 17.10.2017r. uczniowe wraz z panią przewodnik oraz fotografem udali sie na pieszą wycieczke po Starym Widzewie. Szlak wycieczki to wspomnienia seniorów, z którymi uczniowie spotkali sie w ubiegłym tygodniu. Niestety, z powodu ograniczonej ilosci czasu, nie udało nam sie zobaczyć wszystkich miejsc, jednakże o tak zdobyliśmy mnóstwo materiału do planowanej fotoksiazki. Wiemy, czym są zapamiętane przez seniorki konsumy, szpital im Anny Marii, znamy najwyżej położone osiedle Łodzi i wiemy, co niegdyś działo się w miejscu zwanym Monopolis. Niedługo będzie można podziwiać efekty pracy uczniów i seniorek. Przed nami ostanie, kluczowe, spotkanie w Domu Kultury "Widok" planowane na 26 października. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w dziale galeria.

ŁÓDŹ ŁĄCZY POKOLENIA! - WARSZTATY

12.10.2017

Dzisiaj, w ramach projektu Łódź łączy pokolenia, uczniowie rozpoczęli współpracę z seniorami nad albumem fotograficznym ukazujacym zmieniająca sie na przestrzeni lat dzielnice Widzew. Młodzież skrupulatnie notowała wspomnienia seniorek, tak by podczas zaplanowanej wycieczki, odnaleźć miejsca ich młodości.

O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco - ale już teraz w galerii znajdziecie zdjęcia!

WYCIECZKA DO SEJMU RP

11.10.2017

Warto jest czasem oderwać się od szkolnych ławek i zobaczyć na własne oczy to, o czym uczymy się z podręczników. Dzięki Pani Poseł Iwonie Śledzińskiej- Katarasińskiej uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi mogli udać się na wycieczkę do Sejmu RP.

Podczas wycieczki uczniowie klasy 2b i 2a wybrali się na wykład przeprowadzony przez Wszechnicę Sejmową, podczas którego dowiedzieli się: jak wygląda Sala Plenarna, gdzie siedzą m.in. marszałkowie, posłowie oraz jak wyglądają prace w Sejmie. Drugim punktem podróży było wejście na galerię i zobaczenie na żywo 49. Posiedzenia Sejmu RP. Kolejnym etapem wycieczki było spotkanie z Poseł Iwoną Śledzińską- Katarasińską która odpowiadała na pytania licealistów. Przedostatnim punktem wycieczki było spotkanie z Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawą- Błońską oraz pamiątkowe zdjęcie. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na obiad do Hotelu Poselskiego. Po gorącym posiłku przyszedł czas na pożegnanie, podziękowania oraz ostatnią wspólną fotografię.

ŁÓDŹ ŁĄCZY POKOLENIA! - WARSZTATY

10.10.2017

II Liceum Ogólnokształcące angażuje się w wiele działań o charakterze prospołecznym. Uczniowie klasy ID i IID biorą udział w projekcie Fundacji "W Człowieku Widzieć Brata" pt.: Łódź łączy pokolenia. Projekt wpisuje się w kształtowanie postawy aktywnego obywatela - angażuje młodzież i seniorów do działania we wspólnym celu. Buduje świadomość społeczną, uczy życzliwości wobec drugiego człowieka, integruje społeczeństwo. Szczegółowe informacje nt. projektu znajdują się na stronie: http://www.pomagajznami.org/projekty/lodz-laczy-pokolenia-widzew.html . Więcej onformacji z przebiegu projektu już wkrótce na naszej stronie!

Wycieczka: Projekt „Łódź łączy pokolenia”
Terminy spotkań z seniorami w Domu Kultury „Widok”, ul. Piłsudskiego 133:
1. 12.10.2017r. (czwartek): 12.00-14.00
2. 19.10.2017r. (czwartek): 12.00-14.00
3. 26.10.2017r. (czwartek): 12.00-14.00
Wycieczka po Łodzi z przewodnikiem i fotografem:
1. 17.10.2017r. (wtorek): 10.00-12.00

XI FESTIWAL POLSKIEJ PIEŚNIJ PATRIOTYCZNEJ W II LO!

04.10.2017

W tym roku już po raz XI II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi organizuje Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej. Festiwal, jak co roku odbywa się przy okazji obchodów Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji serdecznie zapraszamy solistów oraz zespoły z łódzkich szkół do wzięcia udziału w Festiwalu, który odbędzie się:

26.10. 2017 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi (przesłuchania);

09.11. 2017 r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (finał).

Współorganizatorami festiwalu w tym roku są: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg „Jodła” Łódź oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

Więcej informacji oraz regulamin znajduje sie w zakładce aktualności

Do zobaczenia!

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SPOŁĘCZNY "STOP! PRZEMOCY"

03.10.2017

II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi wraz z Wydziałem Rodziny i Polityki Społecznej UMŁ oraz EduKABE Fundacją Kreatywnych Rozwiązań zapraszają do wzięcia udziału w
II Międzyszkolnym Konkursie Społecznym pt.: "STOP! przemocy". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów VII klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku szkolnym zajmowaliśmy się tematem zdrowia psychicznego wśród młodzieży, głównie depresji. W tym, z uwagi na udział naszej placówki w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy, chcemy mówić o szeroko rozumianej przemocy.
Poza finałem II Międzyszkolnego Konkursu Społecznego pt. "STOP! przemocy" chcemy również zaproponować Państwa szkołom udział w Dniu Warsztatowym pt.: "Przemoc w kulturze i nauce". Projekt skierowany jest do uczniów VII klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych, a jego głównym założeniem jest zwrócenie uwagi na obecność przemocy we współczesnym świecie z odwołaniem do korelacji sztuki i nauki. Brdzo prosimy o przestrzeganie następujących terminów II Międzyszkolnego Konkursu Społecznego pt.: "STOP! przemocy":

10.10.2017r. - zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie (telefonicznie lu mailowo). Wystarczy krótka informacja o tym, czy dana szkoła będzie brała udział w konkursie, tak by organizatorzy mogli oszacować ilość chętnych szkół.
31.10.2017r. - oddanie prac konkursowych z wymaganą dokumentacją.
17.11.2017r. - finał konkursu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gabriela Narutowicza w Łodzi przy ul. Nowej 11/13 (o szczegółach będą Państwo informowani na bieżąco drogą mailową)

Więcej informacji pod adresem meil: mk.szymczyk@o2.pl

WYCIECZKA SZLAKIEM I WOJNY ŚWIATOWEJ W REGIONIE ŁÓDZKIM 2017R.

16.09.2017

W dniach 12, 13, 14 września odbyły się wycieczki integracyjne dla klas pierwszych w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. W tym roku zostały wyjątkowo rozszerzone o aspekt historyczny. Uczniowie poznawali bowiem historię Łodzi i regionu z okresu I wojny światowej - głównie w kontekście Bitwy pod Łodzią, największej operacji manewrowej frontu wschodniego. Pan profesor Antoni Markiewicz opowiadał młodzieży o trudnych losach Polaków, którzy brali udział w bratobójczych walkach w okolicy naszego miasta. Odwiedziliśmy miejsca pamięci i zbiorowych mogił żołnierzy znajdujących się w Gadce Starej oraz Gałkówku wspierając tym samym lokalny patriotyzm. Uczciliśmy ich pamięć i cześć zapalając znicze. Następnie udaliśmy się do stadniny koni "Zbyszko" w Wiączyniu Dolnym, by lepiej się poznać i zrelaksować po dawce wiedzy historycznej. Pani pedagog Marta Szymczyk przygotowała dla uczniów zajęcia, w których wszyscy chętnie brali udział. Było ognisko i przejażdżka powozami po lesie wiączyńskim. Pogodę niestety mieliśmy różną, ale humory dopisywały. Wspomnienia z pewnością zostaną z nami przez długi czas. Wiemy już, że nowi uczniowie to po prostu FAJNA MŁODZIEŻ.

WOLONTARIAT "MINI OGRÓDKI"

24.05.2017

24.05.2017 r. uczniowie klasy 2d kolejny już raz wybrali się z wizytą do uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 w Łodzi. Tym razem pomagaliśmy w organizacji festiwalu „mini ogródki” – corocznej imprezy organizowanej przez naszych przyjaciół. Jak zawsze było dużo śmiechu, zabaw i pozytywnej energii. Warto pomagać! To nic nie kosztuje. Fotorelacja z wydarzenia znajduje się w galerii.

I FORUM MŁODZIEŻY: SZTUKA JAKO FORMA DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ!

01.05.2017

II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi serdecznie zaprasza na I Forum Młodzieży: Sztuka jako forma działalności społecznej, które odbędzie się 1 czerwca 2017r. w godz. 10.00-16.00. I Forum Młodzieży to inicjatywa w ramach programu Aktywny Obywatel włączająca placówki gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne z terenu woj. łódzkiego, która podejmuje aktualne i ważne tematy m.in.: społeczne, obywatelskie, prozdrowotne, kulturalno-edukacyjne. Celem projektu jest aktywizacja młodzieży, poszerzanie wiedzy na wyżej wymienione tematy, propagowanie postaw społecznych i obywatelskich, rozwijanie umiejętności i kompetencji młodzieży oraz integracja i nawiązanie ścisłej współpracy ze szkołami.

Ważnym punktem tegorocznego wydarzenia jest realizowanie tematu aktywności ruchów społecznych w oparciu o dostępną dla uczniów formę wyrazu artystycznego, tj. film, fotografię, malarstwo itp.. W związku z tym w naszej szkole odbędzie się szereg działań poszerzających wiedzę teoretyczną dotyczącą aktywizmu i ruchów społecznych oraz zajęć praktycznych, które pozwolą na rozwój umiejętności uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie. Szkoły biorące udział w wydarzeniu są zobligowane do aktywnego uczestnictwa w proponowanych zajęciach. Wszystkich chętnych gorąco zaprszamay, więcej informacji znajduje się w zakładce aktualności!

KONSULTCJE SPOŁECZNE

27.04.2017

27 kwietnia 2017r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi uczestniczyli w konsultacjach społecznych młodzieży z województwa łódzkiego. W Urzędzie Miasta Łodzi odbyło się bowiem spotkanie Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej w celu ustalenia miejsca i roli młodzieży w społeczeństwie obywatelskim. Uczniowie dyskutowali o formach zrzeszania się oraz dotychczasowej działalności społecznej. W spotkaniu brali również udział Kurator Oświaty: Grzegorz Wierzchowski oraz Dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej: Piotr Cieplucha. Kilka zdjęć znajdziecie w galerii!

SPOTKANIE Z RADNYM

01.04.2017

14.03.2017 r. ucnziowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wybrali się do Urzędu Miasta Łodzi, który znajduje się przy ul. Piotrkowskiej 104. Celem wyjścia było spotkanie z radnym naszego miasta, Panem Tomaszem Głowackim, który w ciekawy sposób opowiedział nam o tym: kim jest radny, jakie są jego obowiązki oraz czym na co dzień zajmuje się rada miejska. Dodatkowo zwiedziliśmy budynek urzędu, oraz poznaliśmy jego historię. Więcej w galerii.

WOLONTARIAT!

21.03.2017

21.03.2017 r. wolontariusze 2 Licum Ogólnokształcącącego w Łodzi, kolejny już raz wybrali się do Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 w Łodzi. Spotkanie odbyło się z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, a nasi przyjaciele bardzo ucieszyli się z naszej wizyty. Podczas zajęć organizowaliśmy wzpólne zabawy: taneczne, rysunkowe oraz manualne. Każde nasze spodkanie pełne jest pozytywnych emocji i radości.

KONKURS - DEPRESJA ZOBACZ JĄ!

21.03.2017

II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi wraz z Fundacją Kreatywnych Rozwiązań EduKABE ogłaszają konkurs społeczny dotyczący postrzegania depresji w przestrzeni publicznej. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest jedną z najpoważniejszych przyczyn zaburzeń życia ludzkiego. Pragniemy zwrócić uwagę na powszechny problem dotyczący zdrowia psychicznego oraz włączyć młodzież w działania profilaktyczne na rzecz walki z depresją. Poprzez zaangażowanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chcielibyśmy przybliżyć problem depresji i podjąć próbę społecznej zmiany w myśleniu o zaburzeniach zdrowia psychicznego.

Cele konkursu:

- propagowanie wiedzy nt. depresji

- uwrażliwienie uczniów na problem depresji

- zwiększenie społecznej świadomości nt. zaburzeń psychicznych

- promowanie profilaktyki zdrowia psychicznego

- aktywizowanie uczniów do włączania się w akcje o charakterze społecznym.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie, zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres: mk.szymczyk@o2.pl

Więcej informacji w zakładce aktualności, gorąco zapraszam!

WIZYTA NAUCZYCIELI Z UKRAINY

27.02.2017

27.02.2017, II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi odwiedziła grupa dyrektorów i nauczyciel z ukraińskich placówek dydaktycznych. Wizyta odbyła się w ramach projektu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Łodzi oraz ŁCDNiKP, który ma na celu wymianę nauczycieli polskich i ukraińskich placówek dydaktycznych. Podczas spotkania nasi przyjaciele za wschodniej granicy przyglądali się lekcji, którą poprowadził prof. Antoni Markiewicz. Zajęcia dotyczyły aktywności obywatelskiej.

KONFERENCJA "RÓB CO CHCESZ ... ALE"

12.01.2017

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza w Łodzi zaprasza dyrektorów, pedagogów, nauczycieli zainteresowanych profilaktyką do udziału w konferencji "Rób co chcesz ...ale", która odbędzie się w sali Konferencyjnej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ul. ks. b. Tymienieckiego 22/24 w dniu 8 grudnia w godzinach 11.00 - 13.30
Szczegółowy program konferencji na stronie Szkoły http://lo2-lodz.edupage.org, w zakładce konferencja.

Zapraszamy !!!

SPOTKANIA W PARAGRAFIE

10.01.2017

Dzisiaj uczniowie klasy 1b kolejny raz uczestniczyli w wykładzie z cyklu "spotkania w paragrafie". Zajęcia specjalnie dla nich przygotowali studenci trzeciego i piątego roku prawa. Tematem zajęć był system ochrony praw i wolności obywatelskich UE.

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO WARSZAWY

16.12.2016

W ramach promowania postaw obywatelskich i paryiotycznych, dnia 15.12.2016r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Celem wyprawy było zwiedzenie muzeum więzienia Pawiak, które powstało w 1965 r. z inicjatywy i przy współudziale byłych więźniów politycznych Pawiaka. Celem muzeum jest upamiętnia działalność więzienia głównie w z czasów okupacji niemieckiej w latach 1939–1944.
Następnie wybraliśmy się do Muzeum Narodowego, które jest jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Na miejscu podziwialiśmy prace wielkich mistrzów z różnych okresów historii, oraz uczestniliśmy w ciekawej lekcji poświęconą kulturze średniowiecza.

DEBATA "PRZESZŁOŚĆ- TERAŻNIEJSZOŚĆ - PRZYSZŁOŚĆ" CZ.3

03.12.2016

02.12.2016 r. odbyła się ostatnia już debata z cyklu "Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość", których organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Jak zawsze byliśmy tam z klasą 1b. Tym razem spotkaliśmy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata w Łodzi. Spotkanie poświęcone było przejrzystości życia publicznego w Polsce. Dyskutowaliśmy o tym, czym jest korupcja oraz jakie zagrożenia z sobą niesie.

Debata ta zakończyła cykl spotkań, na którym rozmawialiśmy i propagowaliśmy postawy obywatelskie. Ale to nie koniec działań II LO w tym zakresie! Bądź na bieżąco!

OGÓLNOŁÓDZKI DZIEŃ AKTYWNEGO OBYWATELA W II LO!

01.12.2016

W środę 30 listopada 2016r. W II Liceum Ogólnokształcące im. G. Narutowicza w Łodzi odbyły się zajęcia i różnego rodzaju akcje z okazji Ogólnołodzkiego Dnia Aktywnego Obywatela.Tego dnia odwiedziło nas wielu gości – uczniowie łódzkich gimnazjów, pedagodzy, organiazacje oraz ciekawe osobistości, które udzieliły wsparcia merytorycznego całemu projektowi.

Podczas trwania uroczystości zostało zorganizowanych wiele warsztatów i zajęć obejmujących różne dziedziny życia m.in sport czy design. W zajęciach udział wzięli zarówno uczniowie liceum oraz zaproszeni gimnazjaliści z innych szkół. Uczestnicy mogli wziąć udział w następujących projektach:

1. Społeczeństwo obywatelskie – Rola jednostki w społeczeństwie, prawa i obowiązkiwynikające z zasad demokracji europejskiej – prowadzący- Antoni Markiewicz (nauczyciel Historii i Wos w 2 LO)

2. Każdego z nas może to spotkać, o profilaktyce zakażeń wirusem HPV, HVV, HIV/AIDS – prowadzący- dr n. med. Zbigniew Deroń (kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Chorób Wątroby w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi)

3. Współczesny sport – wyzwanie czy zagrożenie – prowadzący- Piotr Tokarski (dziennikarz sportowy) i Joanna Madej (pilot rajdowy)

4.Czy jesteśmy wolni od dyskryminacji? – prowadzący- podinsp. Włodzimierz Sokołowski (Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka)

5. Design kulturowy jako wizja współczesnego świata – prowadzący- Aleksandra Sikora (nauczyciel przedmiotów artystycznych w 2 LO)

6. Odpowiedzialność prawna nieletnich wobec zagrożeń w intrenecie – prowadzący- Barbara Muras (Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego)

7. W jaki sposób młody człowiek może działać na rzecz środowiska lokalnego – prowadzący- Rafał Nowak

8. Teraźniejszość – przeszłość – przyszłość – debata o rewitalizacji – prowadzący- Justyna Bienia (Fundacja Urban Forms)

9. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych a zagrożenie zakażeniem wirusem HIV – prowadzący- Monika Pawlak (Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień „MONAR” W Sokolnikach)

10. Zakażenie wirusem HIV- aspekty psychospołeczne – prowadzący- Małgorzata Rudnicka (Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień „MONAR” W Sokolnikach)

W ramach dodatkowych atrakcji zorganizowano wróżby andrzejkowe, szybki kurs pisma japońskiego ( hiragany), oraz akcję którą na terenie szkoły przeprowadziło Regionalne Centrum Polityki Społecznej pt. „Zerwij z przemocą, zacznij mówić!”

Działo się!

DEBATY"PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ" CZ.2

28.11.2016

28.11.2016 r. odbyła się kolejna debata z cyklu "Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość", których organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Tym razem spotkaliśmy się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Łodzi. Uczniowie dyskutowali o wpływie jednostki na otaczające je otoczenie. Fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie w galerii.

Kolejne debaty 30.11.2016 w II liceum Ogólnokształcącym w Łodzi oraz 02.12.2016 w SMS im. Gortata w Łodzi. Zapraszamy gorąco.

DEBATY "PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ"

23.11.2016

23.11.2016 r. odbyła się pierwsza debata z cyklu "Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość", których organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Debaty poświęcone są aktywności obywatelskiej, a prowadzą je uczniowie pod opieką nauczycieli ze szkół do których chodzą. Debata
w Publicznym Gimnazjum nr 14 w Łodzi pt. „ Czy aktywność obywatelska i społeczna opłaca się”, poświęcona była aktywności obywatelskiej, jej zaletom oraz obszarom, które aktywny obywatel swymi działaniami może wypełnić. Duża aktywność uczniów ucieszyła nas szczególnie.

Podsumowując tę debatę na myśl przychodzi jedno stwierdzenie: Aktywność obywatelska zdecydowanie opłaca się!.

Kolejne debaty już 28.11.2016 w Gimnazjum nr 3, 30.11.2016 w II liceum Ogólnokształcącym w Łodzi oraz 02.12.2016 w SMS im. Gortata w Łodzi. Zapraszamy aktywnych….

OGÓLNOŁÓDZKI DZIEŃ AKTYWNEGO OBYWATELA W II LO!

15.11.2016

W środę 30 listopada 2016r. II Liceum Ogólnokształcące im. G. Narutowicza w Łodzi zaprasza uczniów gimnazjów na organizowany w naszej szkole Ogólnołodzki Dzień Aktywnego Obywatela.

Zapraszamy w tym dniu do udziału w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez specjalistów z danych dziedzin a dotyczących współczesnych zagadnień społecznych i obywatelskich.

Do wyboru proponujemy następujące bloki warsztatowe:

1. Społeczeństwo obywatelskie – Rola jednostki w społeczeństwie, prawa i obowiązki wynikające z zasad demokracji europejskiej – prowadzący- Antoni Markiewicz (nauczyciel Historii i Wos w 2 LO)

2. Każdego z nas może to spotkać, o profilaktyce zakażeń wirusem HPV, HVV, HIV/AIDS – prowadzący- dr n. med. Zbigniew Deroń (kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Chorób Wątroby w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi)

3. Współczesny sport – wyzwanie czy zagrożenie – prowadzący- Piotr Tokarski (dziennikarz sportowy) i Joanna Madej (pilot rajdowy)

4.Czy jesteśmy wolni od dyskryminacji? – prowadzący- podinsp. Włodzimierz Sokołowski (Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka)

5. Design kulturowy jako wizja współczesnego świata – prowadzący- Aleksandra Sikora (nauczyciel przedmiotów artystycznych w 2 LO)

6. Odpowiedzialność prawna nieletnich wobec zagrożeń w intrenecie – prowadzący- Barbara Muras (Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego)

7. W jaki sposób młody człowiek może działać na rzecz środowiska lokalnego – prowadzący- Rafał Nowak

8. Teraźniejszość – przeszłość – przyszłość – debata o rewitalizacji – prowadzący- Justyna Bienia (Fundacja Urban Forms)

9. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych a zagrożenie zakażeniem wirusem HIV – prowadzący- Monika Pawlak (Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień „MONAR” W Sokolnikach)

10. Zakażenie wirusem HIV- aspekty psychospołeczne – prowadzący- Małgorzata Rudnicka (Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień „MONAR” W Sokolnikach)

Zajęcia w poszczególnych grupach trwają 45 minut. Realizowane są w godzinach 11.00 – 11.45

Dodatkowo inne atrakcje :

Wróżby andrzejkowe, szybki kurs pisma japońskiego ( hiragany).

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres mailowy: 2liceum.projekty@wp.pl do dnia 21 listopada 2016r.

Gorąco zapraszamy!

DEBATY!

03.11.2016

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi – głównym organizatorem, serdecznie zaprasza na cykl debat poświęconych aktywizowaniu uczniów do podejmowania działań prospołecznych. Program finansowany jest ze środków  Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Jest on adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich wychowawców. W ramach projektu zrealizowane zostaną debaty w szkołach, które zgłosiły akces udziału w projekcie (na stronie II LO). Zapraszamy grupy zainteresowanych uczniów wraz z ich nauczycielami.

 Harmonogram spotkań:

 

Miejsce debaty

Termin

Czas trwania debaty

Temat debaty

Gimnazjum 14

w Łodzi

23 listopada 2016

11.30 – 13.00

Czy aktywność obywatelska się opłaca (komu i dlaczego) ?

Gimnazjum 3 w Łodzi

28 listopada  2016

11.30 – 13.00

Co młody człowiek może zrobić dla swojego lokalnego środowiska”

SMS Marcina Gortata
w Łodzi

2 grudnia 2016

11.30 – 13.00

O przejrzystości życia publicznego w Polsce, Europie i na świecie

 

Zgłoszenia do udziału w debacie proszę składać na adres lo2@szkoly.lodz.pl ( w tytule” zgłoszenie na debatę") oraz telefonicznie na nr 42 674 19 99.

DEBATY "PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ":

24.10.2016

Zbliżajace się debaty w Łódzkich gimnazjach orgaiznowanych przez II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, w celu propagowania postaw obywatelskich.

23.11.2016 - 11:30-13:00 Gimnazjum nr. 14

28.11.2016 - 11:30 do 13:00 - Gimnazjum nr. 3

02.12.2016 - 11:30 do 13:00 Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata (Gimnajzum i Liceum)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: (+48) 42 674 19 99

II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi
ul. Nowa 11/13
90 - 031 Łódź
E-mail: 2liceum.projekty@wp.pl
Telefon: 42 674 19 99


ZADAJ PYTANIE PRZEZ FORMULARZ BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ

kod kontakt
© 2015 Copyright Aktywny Obywatel
strony internetowe łódź
Aktywny Obywatel - II Liceum Ogólnokształcące Łódź

trwa wgrywanie strony Aktywny Obywatel...